PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Donnerstag 30.05.2024
Suchen
  Suchzentrum
Register der Tschechischen Republik
GRUNDINFORMATIONEN
  Grundinformationen von CZ
Das besten aus Tschechien
Regionen in der Tschechischen Republik
Touristische Regionen
Turistické oblasti
Städte und Gemeinden
Euroregionen
Mikroregionen und Vereinigungen
Malerische regionen
AKTUALITÄTEN UND AKTIONEN
  Aktualitäten
Aktionsdatenbank
Volksaktionen und Festspiele
Touristische Aktionen
PRAG - DAS HERZ EUROPAS
  Stadt PRAG
Prager Informationszentren
Prager Aktionskalender
Badenwesen
  Badeeinrichtungen
Krankenversicherung
Kongresstouristik
  Ausstellungen und Ausstellungsplätze
Kongresszentren
Ausstellungswesen und Propagierung
Kongresse und Konferenzen
Messen und Ausstellungen
Touristik und freizeit
  Informationszentren
Kultur und Unterhaltung
UNESCO Sehenswürdigkeiten
Sehenswürdigkeiten und Architektur
Kirchliche Denkmäler
Burgen und Schlösser
Aktivurlaub
Wandertouristik
Agrotouristik
Radfahrtouristik
Wassertouristik und Sporten
Weintouristik
Sport und Relaxation
Klub der tschechischen Touristen
Reisebüros
Folklore und Traditionen
  Folklorní sdružení
Volksgruppen
Volksfestspiele
Volkstraditionen und Gewohnheiten
Volkserzeugnisse, Handwerke
Natur und ihrer schutz
  Biosférická rezervace UNESCO
Naturschutzgebiete
Naturschönheiten
Höhlen und Abgründe
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naturlehrpfade
Unterkunft, verpflegung
  Autocampingplatz, Zeltplatz
Hotels, Pensionen
Chaty a chalupy
Erholungsareale
Weitere Unterkunft
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomische Spezialitäten
Handel und Dienstleistungen
  Dienste für Kraftfahrers
Einkaufszentren
UNTERNEHMENSUNTERSTÜTZUNG
  Investitionsgelegenheiten
Finanzsektor und Versicherung
Realitäten
Industrieproduktion
Nahrungsmittelproduktion
Království perníku

ABECEDA turistického informačního centra

Asociace turistických informačních center ČR na svém členském fóru v Perníkové chaloupce dne 20.10.2005 představila novou publikaci.
Abeceda turistického informačního centra
Text, který je první metodickou pomůckou zvláště pro nově vznikající turistická infocentra, vznikal již od konce 90. let v autorském týmu Oldy Kuchaře a Luďka Šorma, který cennými připomínkami doplnil zvláště Petr Kratochvíl z České centrály cestovního ruchu - CzechTourism. V roce 2005 byl výrazně rozšířen a doplněn zvláště o rozpočet nákladů na bezplatné poskytování informací, o čež se zasloužili především Jan Matouš a Václav Novotný, s využitím podnětů a připomínek Simony Sládkové a Miroslava Foltýna.

(šm)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 6 názorů)


15.03.2006 v 16:46Luděk Šorm

Fakta jsou přesná a nezkreslena.


Neměl bych námitky, kdyby Tebou uvedená "fakta" byla přesná a nezkreslená. Souhlasit můžu jen s posledním - nemá smysl to veřejně propírat.


03.03.2006 v 13:34Luděk Šorm

Ahoj, Honzo, já se ani v článku ani ve svém příspěvku nechlubím, pouze konstatuji fakta:

1) text Abecedy vznikal již od někdy od roku 1998, a to z iniciativy mojí a Oldy Kuchaře a za velké pomoci Ing. Petra Kratochvíla z České centrály cestovního ruchu - tehdy jsme to ovšem nenazývali "abecedou" ale "metodikou", tehdy jsme vymysleli členění činností na hlavní (bezplatné poskytování informací) a na doplňkové (vše ostatní), definovali poslání TIC, popsali základní podmínky činnosti TIC,...

2) Ty jsi se do činnosti Asociace zapojil až o mnoho let později, až když jsi se stal členem Rady (tuším že teprve roku 2002). Tvůj přínos jsem ale v textu poctivě zmínil: "V roce 2005 byl výrazně rozšířen a doplněn zvláště o rozpočet nákladů na bezplatné poskytování informací, o čež se zasloužili především Jan Matouš a Václav Novotný, s využitím podnětů a připomínek Simony Sládkové a Miroslava Foltýna."

3) K doplnění textových podkladů: rada odsouhlasila, abych do textu zapracoval připomínky členů, abych provedl konečnou redakci a obstaral vytištění.

Honzo, my dva se těžko někdy na čemkoliv shodneme. Je mi ale trapné se s Tebou dohadovat veřejně. Přeji Ti hodně úspěchů v Tvé úřednické kariéře. Ja se již nemíním zdržovat nesmysly ...


Tak nevím Luďku, máš to zapotřebí takhle se v článku chlubit? Každý kdo byl vloni na jaře a v létě členem rady A.T.I.C. ví, kdo tu brožuru sestavil dohromady.
Strávil jsem nad ní hodně volného času, aby to mělo hlavu a patu. Některé texty mohly být opravdu z dílny od Oldy Kuchaře a od Tebe - Luďka Šorma, to však s jistotou nevím, protože byly přebrány a upraveny z různých rozvojových studií a jmenovitě autorsky nepodepsány. Nejvíc mi se sestavováním obsahu brožury pomohl pan Novotný, bez jehož podkladů by se neobešla kapitola 3.2., paní Sládková z jejichž podkladů vznikala kapitola 4 a Mirek Foltýn s námětem sestavení rozpočtu v kapitole 7.

Škoda, že ses taky nepochlubil, že některé informace (např. ta o doménové kouli) se dostaly do brožury až po té, co byl hotový text radou ATIC odsouhlasen.
Nezpochybňuji tvoje dlouholeté zásluhy na propagaci informačních center a některých zásadních formulacích ohledně jejich činnosti. Tenhle komentář se však moc nezdařil...


16.02.2006 v 09:23Luděk Šorm

Děkuji Vám za názor. Abeceda je metodickou příručkou, obsahuje řadu informací o provozu TIC, které s Doménovou koulí nijak nesouvisí. Pokud se nějakého tématu týkají i informace na doméně, která je součástí našeho informačního systému, je tato doména zmíněna vedle domén konkurenčních.


10.02.2006 v 11:52Karel Jandák

Tak nevím, jestli uvedená "Abeceda..." má být metodickou příručkou a nebo propagačním materiálem na Doménovou kouli provozovanou autorem materiálu.

Myslím, že tato věta hovoří o všem:
"Jako komplexní databanka cestovního ruchu z celého území České republiky se profiluje informační, prezentační a rezervační systém Doménová koule® (www.domenova-koule), přičemž TIC může využít i řadu dalších informačních zdrojů, např.: "
... a dále jsou vesměs vyjmenovány domény spadající pod Doménovou kouli.

Dále bez komentáře...

PS Jsem zvědav, jak dlouho zde příspěvek zůstane, když se stane součástí Doménové koule..:-)


Zveřejněno 13.12.2005 v 22:28 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA